Rozwiązania problemów ze szkodnikami

Jedne z najbardziej znanych owadów - mrówki - mogą być poważnym utrapieniem jako szkodniki w domach, szpitalach, restauracjach i innych budynkach. Ich wszechobecność i struktura społeczna sprawiają, że są one szczególnie trudne do zwalczenia.

Do zwalczenia trudnych do zlokalizowania, uporczywych i coraz bardziej wszechobecnych pluskiew wymagana jest obszerna, fachowa wiedza, współpraca z klientem i skuteczne rozwiązania.

Karaluchy stanowią jedno z najbardziej znaczących zagrożeń dla zdrowia publicznego, przenosząc szereg niebezpiecznych chorób. BASF oferuje rozwiązania polegające na połączeniu szybkiej kontroli z długotrwałymi rezultatami.

Na całym świecie jest ponad 2000 gatunków pcheł. Znajomość gatunków pcheł, z którymi masz do czynienia, jest niezbędna do opracowania skutecznej strategii kontroli.

Skuteczna, długoterminowa kontrola much wymaga zintegrowanego podejścia, które obejmuje identyfikowanie zagrożeń, lokalizowanie miejsc rozrodu i punktów dostępu oraz stosowanie właściwej taktyki środowiskowej, proceduralnej, mechanicznej i chemicznej.

Mole nie stanowią bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia ludzi i zwierząt, ale ich larwy żywią się, a tym samym niszczą przechowywane towary i materiały, tj. tkaniny. Do chwili obecnej zidentyfikowano i zarejestrowano ponad 150 000 gatunków, które są szkodnikami, i które w ogromnej mierze oddziałują na różne środowiska.

Dzięki solidnemu zrozumieniu zachowania gryzoni, można planować programy kontroli populacji szczurów i myszy w ciągu całego roku, przy jak najmniejszych kosztach i wysiłku, jak również z minimalnym ryzykiem dla innych zwierząt dzikich, zwierząt hodowlanych, drobiu i zwierząt innych niż docelowe, a także przy zmniejszeniu ryzyka zanieczyszczenia przechowywanej żywności itp.

BASF posiada ofertę opartych na badaniach naukowych produktów do zwalczania szkodników oraz systemy zapewniające wsparcia dla działalności rolniczej w zakresie skutecznego rozwiązywania problemów z gryzoniami i owadami.

Top